• Valentín

Nezadržateľne sa k nám blíži sviatok všetkých zamilovaných a zaľúbených, a preto ho spoločne oslávime na diaľku.

Svoje valentínske vyznania vo forme obrázkov ale i básničiek, či textov, môžete nechať na tejto tabuli aj anonymne: https://www.diboks.com/suggestion-box/#!module=box&page=list&box_id=pk311087a0dbf33b8439512dfef5a6ecf6.

Oslávme ho spoločne aspoň takto.

Najkrajší vianočný obrázok

Posielali ste obrázky za svoje triedy do súťaže a teraz ideme spoločne hlasovať: http://www.tricider.com/brainstorming/3aIxwFjrpwV

Veľa šťastia a pokojné a príjemné sviatky praje

Vianoce na diaľku

Ak sme spoločne mohli osláviť Halloween na diaľku, oslávime aj tento vianočný čas. Naše šikovné pani vychovávateľky i učiteľky vyzdobili školu v duchu Vianoc i napriek nepriaznivým okolnostiam. Všetci tí, ktorí nemôžete teraz našu školu navštíviť, môžete sa pokochať aspoň na diaľku našou výzdobou.
            Okrem vianočnej výzdoby tu máme hneď aj dve vianočné súťaže. Prvá s názvom Najkrajší vianočný obrázok je už uverejnená v MS tíme Žiackej školskej rady aj s kritériami a na jej splnenie budete mať čas do 15. decembra 2020.
              Druhú vyhlasujeme práve teraz a je to súťaž s názvom Milujeme vianočné stromčeky. Vašou úlohou, drahí žiaci, je poslať na email ziacka.rada.zsmartinska@gmail.com fotku Vášho vianočného stromčeka. Fotky môžete posielať individuálne alebo ich pošlete Vášmu triednemu učiteľovi/triednej učiteľke, alebo predsedovi/predsedníčke triedy a tí to pošlú pani učiteľke Parížekovej. Je potrebné napísať aj triedu, do ktorej chodíte. Termín je do 6.1. 2021. Triedy s najväčším počtom stromčekov získaju body do súťaže Trieda roka.
               Nezabudnite, že hoci máme teraz všetci veľa starostí, treba si nájsť čas zastaviť sa a užívať si to, čo je nám najdrahšie a síce čas strávený s ľudmi, ktorých máme radi, a na ktorých nám záleží.

Tešíme sa na Vaše práce.

Halloween

Sviatok Halloween už síce prešiel, ale vy ste nás nesmierne potešili fotografiami vašich krásnych domácich tekvičiek.

Dúfame, že o rok už budú zdobiť priestory našej školy.

Halloween na diaľku

Drahí naši žiaci,

síce nemôžeme spoločne v škole osláviť americký sviatok Halloween cez rozmanité aktivity a súťaže v rámci predmetov i Žiackej školskej rady, môžeme ho oslavovať aspoň na diaľku.
        Inšpiratívná nástenka, ktorú vytvorili naše šikovné pani učiteľky cudzích jazykov, im vnukla aj myšlienku urobiť súťaž o najkrajšiu Halloweensku tekvicu, ako inak - na diaľku. Najlepšiu fotku svojej tekvice pošlite svojmu triednemu učiteľovi/triednej učiteľke alebo svojmu predsedovi/predsedníčke do 6.11. 2020. Všetky fotografie sa potom pošlú pani učiteľke Parížekovej.

Tešíme sa na Vaše tekvičky :).

Tlieskam, tlieskaš, tlieskame
        TLIESKAJ S NAMI

Drahí žiaci, rodičia a priaznivci školy,

aj my si uvedomujeme, že momentálna situácia veľmi nepridáva pozitívnej nálade. Z každého kúta Slovenska i sveta sa na nás valia informácie o závažnosti vírusu COVID-19. Zatvorené školy, rekreačné  a kultúrne centrá, obmedzené režimy vo všetkých prevádzkach vyvolávajú stres i paniku.

Aby ste aspoň na chvíľu zabudli na každodenné existenčné starosti a spríjemnili si dni, chceme, aby sa naši žiaci zapojili do výzvy Slovensko tlieska hrdinom a každý večer o 19:00 sa pozrime zo svojich okien a balkónov - venujme poctu hrdinkám a hrdinom v nemocniciach veľký minútový potlesk.

Potlesk je pre všetkých lekárov, sestry, sanitárov, záchranárov, dobrovoľníkov, ale aj pre všetkých, ktorí nám zabezpečujú normálny život – zamestnanci podnikov, obchodov, výroby, MHD a lekárni, taxikári, kamionisti, policajti, záchranné zložky a ďalším.

Ak sa zapojíte a chcete sa s nami o Vašu radosť podeliť a zároveň získať body do súťaže Trieda rokapošlite nám Vaše radostné tlieskanie na email Žiackej rady ZŠ Martinská ziacka.rada.zsmartinska@gmail.com. Ak ste zruční v IKT, môžete fotky aj upraviť

Viac informácii nájdete na: Facebooku https://www.facebook.com/events/198441384746108/ či na stránke https://www.zilinak.sk/prispevky/13950/zilina-a-cele-slovensko-zatlieska-hrdinom-dnes-o-1900-z-balkonov?fbclid=IwAR0ZTmVN6P7ROBewsNOGxRa9BvJvIQPfHGNzCg9RlQP75Dd2-kmlweQCNzY.

SME V TOM VŠETCI SPOLU, a preto buďme hlavne teraz k sebe OHĽADUPLNÍ, ÚSTRETOVÍ i LÁSKAVÍa ak nemusíme, NEŠÍRME NEGATÍVNU ENERGIU.

Tešíme sa na Vaše fotografie

ĎAKUJEME