Children love swimming

---------------------------------------------------------------------------

Vyhodnotenie projektu

CHILDREN LOVE SWIMMING- toto heslo sa nieslo celým týždňom od 14.02.2016 do 21.02.2016 v areáli X-BIONIC SHPERE pri Šamoríne Čilistov, kde sa konal plavecký kurz pod záštitou Martiny Moravcovej. Z našej školy sa zúčastnilo 14 detí z tretieho a štvrtých ročníkov. V pondelok sa konalo slávnostné otvorenie, ktoré moderovali Didiana a Sajfa z Fun rádia. Skokom do bazéna a preplávaním 25 metrov voľným spôsobom prišli deti podporiť aj známe osobnosti ako napríklad hokejista Ľubomír Višňovský, herec a operný spevák Filip Tuma či plavec Richard Nagy. Deťom sa celý čas venovali odborne vyškolení tréneri plávania. Učili ich správne techniky plávania kraula, znaku a pŕs ako aj skoky šípiek do vody. Deti mali okrem plávania aj iné programy ako detská joga, gymnastika, jazda na koni a vyskúšali si aj aj prácu v tvorivých dielňach, kde si vyrobili masky na diskotéku, ktorá sa konala na konci týždňa. Do tanca im hral DJ Štefan. Konali sa aj ukážky konského divadla, sokoliari nám ukázali prácu s dravými vtákmi. Deti v prvý večer hľadali poklad. Na stanovištiach ich čakali rozprávkové bytosti, kde plnili rôzne úlohy a na konci ich čakala sladká odmena, ktorú si spravodlivo rozdelili. Zúčastnili sa aj kurzu prvej pomoci, kde plavčíci a záchranari demonštrovali záchranu utopeného a následne jeho resuscitáciu. Základom každého športu je aj zdravá životospráva a preto sa v rámci programu deti zúčastnili kurzu zdravej výživy, kde sa dozvedeli veľa zaujímavých informácií.

Z celého týždňového kurzu si deti odniesli množstvo zážitkov, na ktoré budú ešte dlho v dobrom spomínať.

fotoalbum

www.facebook.com/ChildrenLoveSwimming/

Charitatívny projekt CHILDREN LOVE SWIMMING môže zachrániť detské životy.

Od polovice februára až do konca školského roka 2016 štartuje na Slovensku unikátny charitatívny detský plavecký projekt s názvom CHILDREN LOVE SWIMMING, ktorý je realizovaný pod záštitou Konzulátu Monackého Kniežatsva v Slovenskej republike. Do projektu boli vyberané deti základných škôl - neplavci, zo sociálne slabších či znevýhodnených rodín vo veku od 7-12 rokov v rámci celého Slovenska. Výber sa tiež uskutočnil na základe spolupráce s vedeniami škôl, ktoré deti navštevujú.

Hlavným cieľom charitatívneho projektu CHILDREN LOVE SWIMMING je podpora plaveckej gramotnosti a výučba správnej plaveckej techniky, ktorá prebehne pod profesionálnym vedením trénerov zo Slovenskej plaveckej federácie. Projekt má  u detí podnietiť i vybudovanie pozitívneho vzťahu k športovým aktivitám a prostredníctvom nich i získanie nových priateľstiev. V rámci projektu absolvujú aj besedy o poskytovaní prvej pomoci a zdravej výžive.

Kritérium pre výber detí bolo okrem chuti naučiť sa plávať a aktívne športovať i vynikajúci prospech a splnenie úlohy, pri ktorej mali nakresliť samého seba ako plavca. Po splnení týchto podmienok daroval honorárny konzul Monackého Kniežatstva na Slovensku, Ing. Miroslav Výboh, jednotlivým deťom plaveckú výstroj a športové oblečenie.

Tréning detí bude prebiehať formou týždenného plaveckého kurzu v profesionálnom športovom komplexe x-bionic® sphere, ktorý  v budúcnosti plánuje zastrešiť tréning a prípravu pre 27 olympijských športov. Po skončení 7 dňového kurzu sa deti vrátia do svojich škôl už ako plavci, ktorí disponujú bohatými športovými poznatkami. Konzulát Monackého kniežatstva na Slovensku však bude v podpore výučby plávania detí pokračovať aj naďalej a to formou zabezpečenia profesionálnych plaveckých tréningov, za účelom ďalšieho rozvoja a zdokonaľovania plaveckej aktivity.

Hlavnou športovou ambasádorkou projektu je najúspešnejšia slovenská plavkyňa Martina Moravcová. Tá venuje štyrom najlepším chlapcom a dievčatám účasť v Letnom plaveckom Kempe Martiny Moravcovej, ktorý bude prebiehať v auguste 2016.

Projekt počas roka podporí aj slovenský majster sveta v cestnej cyklistike Peter Sagan.

Zahájanie ako i samotný priebeh otváracej akcie projektu, bude za účasti nielen najväčšieho slovenského plaveckého talentu Richarda Nagya, ale i ďalších známych osobností z televíznej obrazovky a športového sveta ako hokejistu Ľubomíra Višňovského, operného speváka a herca Filipa Tůmu a moderátorov Mateja ,,Sajfa” Cifru, či Dagmar Dianovej alias Didiany.

Plávanie ako jeden z najzdravších športov (pôvodný text)

Plávanie sa dá považovať za jednu z najzdravších športových aktivít, ktorá napomáha k udržiavaniu zdravého životného štýlu. Mnohým plavcom však chýbajú dostatočné znalosti a zručnosti, ktoré sú pre bezpečnosť pri plávaní veľmi dôležité. Slovensko je navyše krajinou štyroch ročných období s množstvom prírodných kúpalísk a jazier.

Tie sú počas leta vo veľkej miere navštevované rodinami s malými deťmi. Štatistiky uvádzajú, že ročne sa na Slovensku utopí až 150 ľudí, zatiaľ čo nelichotivé prvenstvo v počte utopených majú od roku 1986 deti v rôznych vekových kategóriach.

Práve to bol jeden z dôvodov pre vznik charitatívneho projektu CHILDREN LOVE SWIMMING, vďaka ktorému majú deti možnosť nadobudnúť dostatočné znalosti  nielen v plávaní a bezpečnosti vo vode, ale tiež pri poskytovaní prvej pomoci.

Slávnostné otvorenie tohto charitatívneho projektu sa uskutoční 15.2.2016 v x-bionic® aquatic sphere areáli v Šamoríne, časti Čilistov.

Pre ďalšie informácie o projekte nás prosím kontaktujte:

PhDr. Katarína Brašeňová                                                                        Daniela Michalicová

brasenova@consulatmc.sk                                                                   michalicova@divino.sk

+421 2 45 54 95 31                                                                                   +421 908 660 497

Riaditeľ projektu CHILDREN LOVE SWIMMING                         Divino, Juicy PR agency