• Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.

•

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.“

Snažíme sa, aby sa naši žiaci v škole cítili bezpečne, vítané a šťastné. Uvedomujeme si, že ku každému žiakovi treba zvoliť individuálny prístup. Práve preto sme nadviazali na projekt v ZŠ Martinská úspešnejší a zapojili sa do Národného projektu  „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov 2.“ Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. Podarilo sa nám vytvoriť 5 pracovných pozícii asistentov učiteľa žiakov so zdravotným znevýhodnením, jednu pracovnú pozíciu školského psychológa a jednu pracovnú pozíciu sociálneho pedagóga. Inkluzívny tím dokáže pomôcť pri aktivitách, ktoré prispievajú k vyrovnávaniu znevýhodnenia žiakov a zabezpečeniu rovnosti príležitostí vo výchovno-vzdelávacom procese či zlepšeniu školskej úspešnosti žiakov našej základnej školy vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Významne podporuje pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v našej škole. Poskytuje odborné poradenstvo rodičom pri výchovných a vzdelávacích problémoch a pri školskej integrácií dieťaťa.

Všeobecné informácie o projekte

• Názov projekt: Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II.
          • Kód projektu: 312011AQI4
          • Kód výzvy: OPLZ-PO1/2020/NP/1.1.1-03
          • Operačný program: Operačný program Ľudské zdroje
          • Spolufinancovaný fondom: Európsky sociálny fond
          • Prioritná os: 1. Vzdelávanie
          • Oblasť intervencie:Zníženie miery predčasného ukončovania školskej dochádzky a predchádzanie takémuto ukončovaniu, a podpora rovnocenného prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a predoškolskému vzdelávaniu.
          • Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov.