• “Erasmový deň” opäť na našej škole!

• Dňa 14.10 prebiehal na našej škole “Erasmový deň”, ktorý bol súčasťou celosvetového podujatia Erasmus Days.  Ide o každoročnú  iniciatívu, ktorá slúži na oslavu a propagáciu programu Erasmus+ a iných projektov podporovaných Európskou úniou. Tieto dni sú určené na zvýšenie povedomia o prínosoch mobilít, vzdelávania a odbornej prípravy poskytovanej programom Erasmus+.

Cieľom dnešného dňa bolo oboznámiť našich žiakov s novoschváleným projektom pod názvom G.R.O.W, ktorý je zameraný na spoločný rast - fyzické, duševné zdravie žiakov i učiteľov - vzdelávanie a zážitky, ktoré výrazne  prispievajú k bezpečnému prostrediu na našej škole. Pre viac informácií sledujte podstránku na našej stránke:

K interaktívnejšiemu obsahu sa dostanete aj prostredníctvom sociálnej siete Instagram, kotrý slúži na detailnejšiu prezentáciu nášho projektu.

•                 Európsky deň jazykov na našej škole
          • Európsky deň jazykov na našej škole

• EURÓPSKY DEŇ JAZYKOV 2024 - Jazykmi za mier

Korene osláv Európskeho dňa jazykov siahajú do roku 2001, ktorý bol Európskym rokom jazykov (European Year of Languages, skrátene EYL). Organizátormi EYL boli Rada EurópyEurópska únia a zapojilo sa doň 45 krajín. Svojimi aktivitami poukázal na jazykovú rozmanitosť v Európe a vyjadril podporu jazykovému vzdelávaniu.

Všeobecným cieľom je podnietiť 700 miliónov Európanov zo 46 členských štátov Rady Európy, aby sa bez ohľadu na vek, v školách aj mimo nich, učili viac jazykov. S presvedčením, že jazyková rozmanitosť je nástrojom na dosiahnutie väčšieho interkultúrneho porozumenia a kľúčovým prvkom bohatého kultúrneho dedičstva nášho kontinentu, Rada Európy podporuje mnohojazyčnosť v celej Európe. Z iniciatívy Rady Európy v Štrasburgu sa Európsky deň jazykov (EDJ) oslavuje každoročne 26. septembra už od roku 2001.

Ako každý rok, tak aj tento rok sme si na našej škole pripomenuli tento dôležitý deň vytváraním projektov, obrázkových slovníkov či piesní.

• Upracme si Slovensko

• So žiakmi deviateho ročníka sme sa zapojili k madzinárodnej iniciatíve, ktorej cieľom je- nielen počas Svetového čistiaceho dňa- vyčistiť naše okolie.

Zamerali sme sa na okolie Vodného diela Žilina.
            Upratali sme prítok rieky Rosinka do Váhu a chodník okolo Rybníka pod VD Žilina.

• 80. výročie SNP

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 80. výročie SNP.

V našej škole sme si pripomenuli 80. výročie SNP aj na hodinách výtvarnej výchovy a informatiky. Niektoré práce sme poslali do súťaže. Z Lučenca nám prišla super správa aj ceny. Na celoslovenskej súťaži v "Našich horách" získali žiaci 1. miesto až v dvoch kategóriách. Srdečne gratulujeme.

Pripájame aj iné práce, nielen tie ocenené. :)

• Tešíme sa na Vás !!!

• Vážení rodičia, milí žiaci,v pondelok 2.9.2024 sa na Vás tešíme!

Oficiálne otvorenie školského roka 2024/2025 bude od 8. hod do 9. hod.Škola sa otvára o 7:45 hod.

Žiadame žiakov o disciplinovanosť pri vstupe do školy!

Pred triedami Vás budú čakať Vaši triedni učitelia.

Žiaci a rodičia prvých tried a žiaci prvého stupňa vstupujú do školy prvým vchodom od sídliska.

Rodičov a žiakov prvého ročníka pri vstupe budú čakať pani učiteľky a vychovávateľky, ktoré ich nasmerujú do tried.

Druhý stupeň vchádza hlavným vchodom pri recepcii.

ŠKD a jedáleň:

Žiaci 2.-4.ročníka v pondelok obdržia zápisný lístok do ŠKD a v utorok ho prinesú podpísaný a vyplnený. Následne bude žiak zaradený do ŠKD.

Školská jedáleň a tiež ŠKD začína od utorka 3.9.2024

Všetky ďalšie informácie obdržia žiaci od triednych učiteľov.

• Trieda roka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Trieda roka.

Aj v tomto školskom roku prebiehala súťaž TRIEDA ROKA. Naši žiaci prostredníctvom žiackeho parlamentu prejavili záujem o túto súťaž po dobrých skúsenostiach z minulých rokov. Bodovali sme čistotu triedy, výzdobu triedy a zapájanie sa do školských akcií. Víťaznou triedou sa stala trieda 3.B, ktorá dostala sladkú odmenu :-)

• Szabóov grafický Lučenec

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Szabóov grafický Lučenec.

Grafika? Táto technika na základných školách už veľmi nefrčí. My máme za ňu ďalšiu cenu!

K 1. miestu na medzinárodnej súťaži gratulujeme Petre Duháčkovej, ktorá ilustrovala báseň M. Válka Ťava.