Dnes bol na našej škole zaujímavý deň. Po dlhom čakaní sme konečne mohli privítať našich partnerov z Chorvátska - 6 žiakov a 2 pani učiteľky z mesta Varaždin. Zoznámili sme sa vďaka predchádzajúcemu projektu Erasmus+, “Breaking Barriers”. a naša spolupráca pretrváva aj naďalej. Spolupracujeme spolu na novom projekte pod názvom “G.R.O.W”, ktorý sa zameriava na well-being žiakov a učiteľov.
Prvý deň sa niesol v znamení uvítania, zoznamovania sa a poznávania Žiliny-nášho mesta. Našich partnerov sme privítali tak ako sa patrí: chlebom, soľou a tradičnou slovenskou hudbou. Našu školu sme im predstavili netradičným spôsobom a to prostredníctvom Escape room. Ďalšie aktivita boli zamerané na spoznávanie sa navzájom. Nakoniec sme si prostredníctvom interaktívnej nástenky urobili pravildlá, ktoré musíme dodržiavať počas celého týždňa.
V popoludňajších hodinách sme sa presunuli do centra nášho mesta. Tam sme si užili prehliadku a výhľad z Burianovej veže a návštevu katakomb, ktoré sa nachádzajú pod Mariánskym námestím.