• OZNAM - školská jedáleň

• Vážení rodičia,
            pripomíname Vám, aby ste nezabudli odovzdať žiadosť – návratku na dotáciu na stravovanie.
            Termín odovzdania predlžujeme do 5.4.2023.

Žiadosť musia podať aj rodičia, ktorí už dotáciu poberajú, pretože sa zmenil zákon a zároveň výška dotácie.

Dotácia sa neprideľuje automaticky, každý musí o ňu požiadať.

Bližšie informácie : Hrušková Yvona tel. 041/5005215 po 11-tej hodine.

Školská jedáleň

• SWAP

• V pondelok 27.3.2023 sa v škole konal druhý swap. Jeho hlavnou myšlienkou je minimalizácia odpadu.

Žaici mali možnosť priniesť oblečenie, ktoré už nepotrebovali a namiesto neho si mohli vybrať iné.

Swap mal úspech, z veľkého množstva vyzbieraného oblečenia nám zostala jedna taška. :)

• Deň otvorených dverí

• Dňa 25.3.2023 sme otvorili brány našej školy pre verejnosť. Množstvo vysmiatych tváričiek, ale aj vystrašených očí malých predškolákov sa prišlo k nám pozrieť, čo ich u nás čaká, ak sa rozhodnú k nám zapísať do prvého ročníka. Dokonca prišli aj deti s rodičmi z našej školy.

Veríme, že sa im u nás páčilo, veď sme im pripravili množstvo stanovíšť s hrami a zábavným učením. Od poznania abecedy, čísel, fyzikálnych a chemických pokusov po atletiku, basketbal, dopravnú výchovu a rôzne zaujímavosti z oblasti biológie, matematiky, robotiky, geografie a jazykov.

Poznávanie sveta včielok, pečenia medovníkov. Mohli vojsť do rozprávkových krajín aj navštíviť naše Slovensko.

Tešíme sa na stretnutie so všetkými, ktorým sa u nás páčilo a od budúceho roku budú žiakmi našej školy.

• Výtvarná výchova - gratulujeme!

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výtvarná výchova - gratulujeme!.

Koľko práce, toľko pláce. Presvedčili sa o tom aj naše dievčatá Zuzka a Emily, ktoré za svoju prácu dostali na hodnotení celoslovenskej súťaže Európa v našom regióne nielen koláčiky, ale aj krásne darčeky. Celodenný výlet do Lučenca zabezpečila naša škola. Srdečne gratulujeme k 1. a 2. miestu v kategórii starší žiaci...

• Workshopy Nová synagóga 4.B, 4.C

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Workshopy Nová synagóga 4.B, 4.C.

So žiakmi zo 4.B a 4.C sme navštívili Novú synagógu v Žiline. Žiaci sa oboznámili s históriou synagógy. Počas workshopu "Na vlastné oči" spoznali súčasné umenie a architektúru, zažili nové spôsoby vnímania a uvažovania a vyskúšali si nové postupy práce. Popozerali si veľké a ešte väčšie obrazy od umelca Luďka Rathouského a odrazy svetla od umelca Richarda Loskota. Spoznávali nový výstavný priestor v pomalom rozvidnievaní a následnom zatmievaní. Vytvorili obrázky, ktoré sa odrážali v špeciálnej zrkadlovej inštalácii a vidno ich aj v tme. Na workshope "Animovanie" žiaci vytvorili pod odborným vedením krátke animované filmy. Môžete si ich pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=c52iWGtRw1c a tu: https://www.youtube.com/watch?v=l6yEojRq17Y

• Okresné kolo Biologickej olympiády (8.-9. ročník)

• Dňa 14.2.2023 sa konalo Okresné kolo Biologickej olympiády kategórii C (8. a 9. ročník).

Našu školu úspešne reprezentovali žiaci deviatého ročníka.

Umiestnenie:

3. miesto: Tomáš Matis

7. miesto: Jakub Skákala

Súťažiacim gratulujeme a prajeme mnoho ďalších úspechov.