• Erasmus+ KA2

Erasmus+ KA2 na našej škole!
          Práve tento týždeň mali byť vybraní žiaci našej školy na edukačnom pobyte v meste Varaždin v Chorvátsku v rámci projektu Erasmus+ s názvom Breaking Barriers, ktorý koordinujeme od septembra 2019.
          Súčasná situácia s vírusom COVID-19 nám však zabránila vzdelávaciu mobilitu zrealizovať, keďže pozorne sledujeme odporúčania Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ale i odporúčania WHO.
          Chceme Vás však ubezpečiť, že naše projektové aktivity naďalej pokračujú, len v zmenených a obmedzených podmienkach. Jednotlivé výmeny nerušíme, ale len presúva, kým sa situácia u nás i vo svete nestabilizuje.
          Veríme, že neplánovaná prestávka nám umožní naplánovať projektové aktivity ešte detailnejšie a žiaci si na svojich výmenách nielen osvoja nové vedomosti i zručnosti, ale zažijú aj neopakovateľné zážitky.
          Ďakujeme za pochopenie a ústretovosť.

Breaking Barriers

V školskom roku 2019/2020 sa nám v spolupráci s Portugalskom, Španielskom, Švédskom a Chorvátskom podarilo vypracovať projekt, ktorý je financovaný Európskou úniou. Jeho hlavným cieľom je prelomiť pomyselné bariéry, ktoré sú medzi dospelými i deťmi v dôsledku vývinových porúch (dyslexia, dysgrafia), odlišných sociálnych možností, vzdelania, rasy, pohlavia, farby pleti a iné.

Keďže máme tú česť byť organizátorskou krajinou, v dňoch 16.10. - 18.10. 2019 našu školu navštívili koordinátori projektu a riaditelia škôl z menovaných krajín. Obsahovo i kultúrne bohatý program im počas troch dní pripravili pani riaditeľka a koordinátora projektu a pri vstupe do školy ich naši žiaci privítali slovenskou ľudovou tvorbou a anglickým divadelným predstavením, s ktorým im pomáhali pani učiteľky Mgr. Zuzana Škorvanková a Mgr. Renáta Závodská. Okrem pracovných povinností sme navštívili spoločne radnicu mesta Žiliny, v ktorej nás privítala pani viceprimátorka Barbora Birnerová, pozreli sme si krásy Sobášneho paláca v Bytči a obdivovali sme krásnu prírodu v Rajeckých Tepliciach.

V najbližšom období nás so žiakmi našej školy čaká práca na rozmanitých projektových aktivitách, ktoré budú dokumentované prostredníctvom platformy etwinning a v tomto školskom roku naši žiaci navštívia dve z menovaných krajín.

Dúfame, že naša vzájomná spolupráca bude príjemná a prinesie posun v téme diskriminácie a šikanovania nielen na našej škole.

"The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein."