• OK v speve ľudových piesní Slávik Slovenska

• 14. mája sa uskutočnilo okresné kolo súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska.

Našu školu reprezentovali dievčatá: Mikaela Sofia Kuhajdová z 1.C, Lucia Ondráčková z 5.B a Petra Drličková z 9.C.

Čestné uznanie získala Lucia Ondráčková.

• Okolo sveta s Michalom Tlelkom

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Okolo sveta s Michalom Tlelkom.

V pondelok 6. mája sa naši siedmaci a ôsmaci stretli s cestovateľom Michalom Tlelkom. Má prejdených vyše 70 krajín sveta. Nám porozprával o pešej ceste (900 km) do Santiaga de Compostely, o svojej ceste na bicykli po Saudskej Arábii, ale i autom – stopom, či taxíkom po Pakistane, Indii, Číne, Bangladeši... Dozvedeli sme sa nielen geografické informácie, ale aj ako žijú ľudia na týchto miestach a ako sa my tu na Slovensku vlastne máme dobre.

• Celoslovenská súťaž DÚHA

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoslovenská súťaž DÚHA.

Aj v tomto roku sme sa zapojili do celoslovenskej výtvarnej súťaže DÚHA. Úspech našej škole priniesla práca Mirka Šimove. Má krásne 2. miesto. Srdečne gratulujeme!

Ďakujeme za reprezentáciu školy aj každému žiakovi a žiačke, ktorí pracovali na témach KEĎ OTVORÍM ĎALŠIE DVERE a ČO JE ZA ZRKADLOM. Práce, ktoré reprezentovali školu si môžete pozrieť v galérii.

• Žilina Day

• ŽILINA DAY alebo jeden deň v Žiline

V 5.D triede sme sa na hodinách anglického jazyka venovali pamiatkam Žiliny. Žiaci sa rozdelili do skupín a ich úlohou bolo “vypátrať” čo najviac zaujímavostí k jednotlivým skvostom, ktoré sú v našom meste. Nielen že sa tak dozvedeli mnoho zajímavostí, zároveň si precvičili ako tieto informácie použiť v anglickom jazyku. Pripravené projekty v anglickom jazyku si potom vzájomne predniesli priamo v meste, pred jednotlivými pamiatkami Žiliny, ako napr. Mariánske námestie, Sad SNP, Hlinkovo námestie a pod. Cieľom tejto aktivity bolo prepojiť viac predmetov. Vďaka tomu si žiaci mohli osvojiť nové informácie priamo v praxi.

• Výlet do Bratislavy a do Čunova

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Výlet do Bratislavy a do Čunova.

Vo štvrtok 2. mája vybraní žiaci našej školy navštívili Slovenské olympijské a športové múzeum v Bratislave a vodácky areál v Čunove. V múzeu sa nám venovala pani, ktorá s nami prešla interaktívne prehliadky a odborným výkladom nám ukázala zaujímavosti z prostredia slovenského športu. Na záver si žiaci vyskúšali lyžiarsky trenažér, trenažér na bicykel a profi stolný hokej. Poobede sme sa presunuli do Čunova, kde nám náš tréner Kovař vysvetlil ako bezpečne zdolať Divokú vodu. Športu zdar!

• Zbierka Deň narcisov

• Dňa 18. apríla sa aj na našej škole uskutočnila zbierka ku Dňu narcisov.

V "uličkách" školy sa vyzbieralo spolu 706,72 €

Všetkým zúčastneným ďakujeme.